Tradycyjne gry karciane – 4 najpopularniejsze przykłady

Gra w karty, to wciąż bardzo popularna forma spędzania czasu. Mimo dostępności elektronicznych rozrywek i form spędzania czasu, nadal chętnie sięgamy po talię.

Niewielkie wymiary i niski koszt zakupu sprawiają, że karty towarzyszą nam w podróży lub na wakacjach. Gra w karty wspaniale wpływa na pamięć, rozwija umiejętność strategicznego myślenia, planowania oraz wzmacnia refleks. Odpowiednio dobrana, pozwala rozegrać partię nawet dzieciom. Jest kilka popularnych gier, o których słyszał prawdopodobnie każdy.

Makao i po makale

To hasło wieńczące bardzo popularna i dość prostą grę karcianą dla dwóch i więcej graczy pod nazwą Makao. Ogólne zasady opierają się na porównywaniu wartości i kolorów kart oraz stałym obserwowaniu ruchów przeciwnika. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki.

Karcianka oczko

Oczko, to gra wspierająca szybkie liczenie. Gramy, sumując zbierane na rękę karty. Istotą rozgrywki jest zbliżenie się do wartości 21. Ten, kto będzie miał sumę najbliższą wygrywa. Partia z reguły trwa kilka minut.

Kuku w kartach

Gra w Kuku, to propozycja, w którą zagrają nawet najmłodsi. Jej zasady są bardzo proste. Jeden z graczy otrzymuje 3 karty, drugi 4. Pozostałe karty z talii nie biorą udziału w rozgrywce. Gdy jeden z graczy, ma trzy karty o tej samej wartości lub w tym samym kolorze, wygrywa i krzyczy – kuku! Partia jest bardzo szybka i odbywa się w sekwencji jedna z drugą, aż do rozegrania wszystkich kart w talii.

Król gier karcianych – brydż

Królem tradycyjnych gier karcianych pozostaje brydż. Jest to już, jednak bardziej zaawansowana forma rozgrywki wymagająca czterech graczy. Dwie pary stają w szranki naprzeciw siebie i toczą grę w dwóch turach – licytacji i rozgrywki. Brydż jest grą logiczną wymagająca skupienia, zaangażowania i mocnych nerwów. Wprawieni gracze, toczą wielogodzinne partie, w których dochodzi do starcia wyjątkowych umysłów.

Więcej pomysłowych propozycji na spędzanie czasu znajdziesz w portalu https://www.niewierze.pl/.