Dlaczego warto szydełkować? – 5 głównych zalet szydełkowania

Szeroko pojęta sztuka rzemiosła do której m.in. należy szydełkowanie, jest nie tylko ciekawym hobby, ale też fajną rozrywką i oczywiście kreatywnym wypełnieniem czasu.

Czym dokładnie jest szydełkowanie?

Gdyby ktoś nie wiedział, najprościej mówiąc szydełkowanie jest pewnego rodzaju procesem wyrobu dzianiny za pomocą szydełek. Szydełkowanie jest bardzo podobne jak robienie na drutach, ponieważ również polega na przeciąganiu przez siebie na różne sposoby pętelek włóczek. Dlatego też z odrobiny włóczki i szydełka można stworzyć prawdziwe cuda.

Zalety szydełkowania:

  1. Rozwija kreatywność. Akcesoria typowo pasmanteryjne, którym jest właśnie szydełko pozwalają nam puścić wodze wyobraźni i stworzyć wiele niepowtarzalnych i oczywiście kreatywnych projektów. Z szydełka możesz zrobić naprawdę wiele rzeczy, może to być zwykła maskotka, serwetka, czy inna ozdoba, ale także ubranie, inaczej mówiąc stworzysz wszystko czego tylko dusza zapragnie!
  2. Działa relaksująco. Teoretycznie jak w większości wszystkie inne hobby. Dzięki szydełku możesz zapomnieć o całym świecie i swoich troskach, skupiając się na tylko i wyłącznie tym jakże relaksującym zajęciu.
  3. Zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera do nawet 50%. Szydełkowanie może zmniejszyć ryzyko tejże choroby nawet do 50%. Ale dlaczego tak się dzieje? Otóż dzięki zaangażowaniu w ćwiczenia stymulujące umysł, jakim jest szydełkowanie, można w pewnym stopniu spowolnić lub zapobiec procesowi pamięci.
  4. Usprawnia pracę palców. Regularne szydełkowanie sprawi, że Twoje palce będą bardziej sprawne i zwinne. Jest to doskonała gimnastyka dla rąk, często polecana osobom starszym, którzy narzekają na szwankowanie ich stawów w dłoniach, ale oczywiście nie oznacza to, że szydełkowanie jest tym dla starszych osób.
  5. Może być dodatkową formą zarobku. Rękodzieło na rynku jest ostatnimi czasy bardzo doceniane. Dlatego też jeżeli twój poziom szydełkowania jest na wysoki nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystawić swoje prace i w ten sposób zarabiać poprzez przyjemność.